Мій список блогів

вівторок, 21 жовтня 2014 р.

Замок П'єрфон (Chateau de Pierrefonds)   На краю лісу ,на невисокому пагорбі біля річки стоїть старовинний укріплений замок Пєрфон. Це один з небагатьох збережених бойових замків Франції. Він був побудований на залишках фортеці XII століття. 
Замок не настільки популярний як,скажімо замки Луари але, безумовно, вартий уваги . Надзвичайно красивий,гарно збережений,поважний навіть трохи помпезний він переносить нас у ті давні героїчні часи,про які я вам зараз трішки розповім. Карл VI в 1392 року подарував маєток П’єрфон брату - герцогу Людовіку Орлеанському. До того часу від старої фортеці залишилися тільки підземні приміщення. Людовик вирішив будувати замок нового типу - потужний, грандіозний, розкішний. Перебудова почалася в 1396 році. Будівництво тривало більше десятиліттяЗамок пережив кілька воєн. Він не раз піддавався нападам, але з честю витримав усі облоги і ворожі набіги. Кардиналу Рішельє в 1617 році вдалося захопити, але не зруйнувати його - були пошкоджені тільки зовнішні укріплення і дах П'єрфон.

Більше двох століть розорений замок стояв у руїнах. У 1810 році його купив Наполеон I. «Романтичні руїни» стали популярним об'єктом того часу, модним місцем для зустрічей і відпочинку.
 

Наполеон III, який прийшов до влади в 1853 році, володів палацом в Комп'єні. Імператор цікавився археологією. Мальовничі руїни старого замку надихнули його на масштабний проект.

 
 
 Для реконструкції П'єрфону Луї-Наполеон запросив Віоле-ле-Дюка - відомого архітектора, фахівця з реставрації романських, готичних, ренесансних будівель. Після відновлення замок придбав прямокутні обриси. Товщина його масивних укріплених стін досягала шести метрів. При реконструкції Віоле-ле-Дюк не намагався точно відтворити старовинну архітектуру, але проявив себе істинним знавцем канонів фортифікаційного будівництва XIV століття.
 
 П’єрфон і його околиці не раз служили натурою для кінозйомок.

 
 Він був задіяний у зйомках чи не найчастіше з усіх французьких замків.


 Тут знімали відомі фільми і серіали - «Прибульці», «Горбань», «Людина в залізній масці», «Посланниця: історія Жанни д'АркЧарівники з Вейверлі Плей »Мерлін ».
Немає коментарів:

Дописати коментар